מאמרים

 • הדרך להצלחה

 • לכתוב מאמר שאמור להעניק זווית מבט נוספת על החיים זוהי לעולם איננה משימה קלה, מה גם שרוב המכותבים למייל זה כה עסוקים בעולמם עד כי אינם מסוגלים אפילו להתעמק בקריאה ראשונה שלא לדבר על שניה, של מאמרים דומים לזה ובכל זאת ואף על פי כן, אני ממשיך ומשתף בדבריי עשרות מחבריי, תלמידיי ומוריי, אולי משום שאני יודע שעבור האחד שכן רוצה ללמוד זה משנה.

  לפי שאמחיש בסיפור קל את הפאנץ ליין של מאמר זה אחזור ואומר כי עבורי אין דבר אחר מלבד הרצון להצליח, וכל פעם שאני רוצה להפסיק או מחליט להרפות בשל מכשול כזה או אחר, אני נדהם ונפעם עד כמה אנשים מתלהבים מהשיטה שפיתחתי, החל מאלו המוכנים לשלם הון לא קטן על מנת לרכוש את דיסק השיטה וכלה באלו שעושים הכל כדי להביא אותי לארצם להדרכה.

  אנשים בכל מקום בעולם, חוץ מישראל כמובן, מתחילים להבין את כוחו האמיתי של הנינ'גה, את הייחודיות שבהיעלמות כתחליף להתנגדות ונוכחות שסופה קרב מתמשך. הם רואים את הקלות בה אני מנטרל גדולים כקטנים, ועד כמה זה פשוט כשהם מנסים זאת בעצמם.

  הם מתחילים להבין את האבסורד של השימוש באלימות כנגד אלימות, ובעיקר הם מבינים כי חתירה למגע ברבות הימים יוצרת בעיה משפטית לא קטנה והם נחשפים להתרחבות הארצית של אדם קטן ופשוט אשר מצליח נגד כל הסיכויים, הבירוקרטיה והאגו, להיכנס למקומות בהם הם ניצבים שנים על שנים ופשוט להוכיח את אזלת ידם ואי נחיצותם.

  ותאמינו לי ידידיי שעדיין קוראים את הדברים הללו, הכי מצחיק שאני לא משתדל אפילו שזה יקרה, הרציונל, כפי שאמר לי פעם אדם מכובד, הוא הדבר היחידי שאדם איננו יכול למנוע או להימנע ממנו בתהליך אבולוציוני שמכתיב את קצב החיים בעולם.

  את החלק שלי העברתי ועכשיו אשאיר אתכם בידיו הנאמנות של הלקח בסיפור הבא וכל שאוכל לאחל לכל אחד מכם, זה לנסות.

  מעשה שהיה כך היה

  "בחור צעיר תפרן אחד נסע ליפן לעבוד בבסטות ולנסות את מזלו ובמהלך עבודתו הוקסם עד עמקי נשמתו מהתרבות הנפלאה ועוד מהרצאות על זן  שנחשף אליהם בקניון שהוא עבד בו, ובייחוד של חכם מפורסם שבכל הרצאה מילא היכל של עשרות אלפי אנשים מפה לפה ומשך אחריו גברים ונשים כאחד מקומיים וזרים. לאחר שהקשיב למספר הרצאות גמר אומר אותו צעיר לגשת לחכם המופלא ולאחר שמצא את הדרך והגיע אל אותו חכם, שיבח אותו והודה לו על פניני חכמתו.

  "זקן חכם ומכובד, אנא גלה לי את סודך , כיצד אתה ממשיך להצליח כך פעם אחר פעם,  הייתי נותן הכל , הכל כדי להיות מצליח וחכם כמוך "


  הביט בו האיש החכם ואמר- "אני מבין כי רוצה  אתה לדעת מהו סוד הצלחתי , אם כך עליך להתחייב כי תעשה כל מה שאומר לך בלי תירוצים, בלי שאלות , בלי חרטות , ובמידה ותעשה זאת , אני מבטיח לך כי תדע מהו סוד ההצלחה."

  הבחור הצעיר הסכים .

  למחרת , ביקש הזקן החכם מהצעיר להתלוות עמו לחוף ים , וכשהגיעו לשולי קו המים, הורה הזקן לצעיר להיכנס אל המים ולעבר קן האופק.

  הצעיר חשב שזה סוג של טקס חניכה או משהו כזה ונכנס בקלות עד גובה הברכיים.

  "עד כאן זה מספיק? " שאל הצעיר את הזקן .

  הזקן התקדם עד אליו בקלילות , המשך לצעוד אל האופק בחור צעיר .

  והבחור המשיך להתקדם במים והפעם עד גובה כתפיו .

  "עד לכאן זה מספיק?" שאל בשנית כשהוא בטוח שהפעם זה יסתיים.

  "המשך להתקדם!!  פקד הזקן שהיה ממש צמוד לכתפו .

  הצעיר התקדם עוד מעט עד שהמים כמעט מלאו את פיו .

  ועכשיו ?? מלמל הצעיר זה מספיק

  או אז באותו רגע דחף הזקן את ראשו של הצעיר וזה נאבק לנשום מתחת למים והיה אחוז היסטריה ובהלה .

  מקץ כמה שניות הרפה הזקן את אחיזתו והצעיר התרומם מתוך המים במהירות להקלה המבורכת של אוויר אל ריאותיו .

  לאחר שנרגע  הביט הצעיר בזקן בזעם ושאל "

  מדוע עשית לי זאת ?

  הזקן הביט בעיניו הבוערות של הצעיר והשיב לו בנחת.

  זהו סוד ההצלחה שלי בחורי הצעיר.

  כשתרצה להצליח בחיים כמו שרצית לנשום אוויר , אז תדע את הדרך להצלחה .

  כשלא תחשוב על שינה, לא על אוכל , לא על הנאה , ממש כשם ששום דבר אחר לא עיניין אותך מתחת למים מלבד הרצון לנשום , אז אתה תצליח בכל מה שתבחר לעשות.

  כשתהיה זקוק להצלחה כמו אוויר לנשימה , אז ורק אז תבין עד כמה היא הייתה והיא תהיה חלק בלתי נפרד ממך.

   

© כל הזכויות שמורות לשאדו | בניית אתר רונין